صفحه اصلی > اخبار > محتوای

Govt ممنوعیت واردات محصولات طیور از آفریقای جنوبی، زیمبابوه بیش از آنفلوآنزای پرندگان است

آفریقای جنوبی یک هفته پس از انفجار ویروس آنفولانزای پرندگان H5N8 بسیار پرخطر در مزرعه ای در ایالت ویسکانس گزارش داد.

ممنوعیت مربوط به مرغ و دیگر محصولات مرغ، احتمالا بر هتل ها و خطوط هوایی تاثیر می گذارد که یکی از خریداران خرید محصولات مرغ است.


"واردات جوجه ها و محصولات مرغ (تخم مرغ و گوشت) از کشورهای جنوب آفریقا به طور موقت ممنوع است"، بخشی از یک بیانیه ای که توسط وزیر Gerardine Mukeshimana امضا شده است، بخوانید.


این وزارتخانه از کشاورزان خواسته است مراقب باشند و تلاش بیشتری در پیشگیری از بیماری ها، از جمله جدا سازی پرندگان از حیوانات انجام دهند.

همچنین از کشاورزان خواست تا بهداشت را در بین پرورش دهندگان، کارگران مزرعه و مواد مورد استفاده و سهام دارو مورد نیاز، از میان اقدامات دیگر، ارتقاء دهند.


دولت همچنین شماره تلفن های 0738503589 و 0788680333 را برای عموم مردم تنظیم کرده است تا آنها با موارد احتمالی آنفلوانزای مرغی مواجه شوند مانند دیدن پنج یا بیشتر پرندگان مرده و یا هر گونه سوال مربوط به ممنوعیت.

ممنوعیت های اخیر


این اولین بار نیست که محصولات مرغداری در ماه ژانویه به طور موقت ممنوع است، دولت محصولات مشابه را از همسایگان اوگاندا ممنوع کرده است.


طبق گفته کارشناسان بهداشت، قرار گرفتن در معرض آنفلوانزای مرغی می تواند منجر به عوارض مهلک مانند پنومونی، سندرم ديسترس حاد تنفسی و نارسایی های متعدد شود.


کارشناسان می گویند آخرین ممنوعیت باید یک انگیزه برای کشوری باشد که مصمم است واردات را از طریق افزایش تولیدات محلی که شامل مراکز کشتیرانی هستند، کاهش دهد.